HLODNÍK BOHÉMSKÉ KOČKOFILKY
Momentálně čtu: Theova cesta (Catherine Clément), Sofiin svět (Jostein Gaarder), Tvé překrásné já (Chuck Palahniuk), Mise Afghánistán (Tomáš Šebek)
Chystám se číst: Bouřková sezóna (Andrzej Sapkowski), Klub rváčů (Chuck Palahniuk), Kavárnička v Kábulu, Pospěš si a medituj, Spolčení Hlupců, Malazská Kniha padlých

Recenze jsou pro kočku

Moje nejoblíbenější deskovky

15. srpna 2015 v 13:54 | piuPIU
Jsem deskomaniak, a tuhle vlastnost máme společnou jak s bráškou, tak s milým. Baví mě hledat nový a nový hry, ať už strategický, budovatelský, intrikářský, kooperativní, nebo řízený čistou náhodou, a není kdovíjak těžký mě zaujmout. Doporučím vám pár (momentálních) oblíbenců, kdyby se mezi váma našel někdo s podobnou úchylkou.

Moji oblíbení blogeři, vlogeři, a tak.

19. března 2015 v 15:50 | piuPIU
Občas jen tak brouzdám po internetu a hledám zajímavý blogy, youtubový kanály a osobní stránky zajímavejch lidí. Každou chvíli na něco narazím, ale už mám i slušnou zásobu těch, ke kterým se vracím. Ráda bych se s váma o několik z nich podělila. Nebudou to ale lidi z blog.cz, protože jejich výčet máte hned vedle článku v menu, tak proč se opakovat...

Moje nejoblíbenější podniky na rychlý jídlo

26. ledna 2015 v 21:52 | piuPIU
Článek o čajovnách se vám docela líbil, takže jsem se rozhodla pokračovat v podobným duchu. Dneska se zaměřím na bistra, bifé, stánky, a prostě místa v Praze, kde se dá během dne rychle, dobře, a za relativně dobrej peníz najíst.

Moje nejoblíbenější čajovny

23. ledna 2015 v 23:47 | piuPIU
Čajovny mám ráda z několika důvodů. Ve správný čajovně je klid, hezky to tam voní čajem nebo vodníma dýmkama, a je to ideální místo pro hraní her nebo dlouhodobější povídání, který v jinejch podnikách moc vítaný není, nebo leze do peněz. Tady je pár tipů, kam doporučuju zajít na dobrej čaj, nebo voňavou šíšu. Ale jen v Praze...

Neko na Adviku 2014

8. srpna 2014 v 17:54 | piuPIU
Nejsem otaku, ani přespřílišnej japanofil, nicméně když už se mi naskytla příležitost se podívat na "Mezinárodní festival anime, mangy a japonské kultury", ráda jsem se jí chopila. Přítele jsem ani nemusela přemlouvat, o japonsko se docela zajímá taky, navíc ta představa polonahejch cosplayerek... Vyzbrojený foťákem jsme se dokodrcali na pražskou stanici Háje, odkud to je k Modrý škole jen pár kroků. A pak to začalo...

Výstava "Plakát v souboji ideologií" v DOXu

27. března 2014 v 12:03 | piuPIU
Pražská galerie DOX se soustředí především na moderní umění, proto tam nechodím kdovíjak často. Modernímu umění totiž absolutně nejsem schopná porozumět. Z obrazů Moneta nebo Caravaggia jsem schopná poznat co chtěl autor vystihnout, zvýraznit, nebo aspoň naznačit tomu, kdo se na obraz podívá, ale u něčeho občas tak absurdního jako je umění moderní, je chápání myšlenek autorů nad moje schopnosti. Přesto, když jsem se od kamarádky dozvěděla o výstavě plakátů u příležitosti 100 let od začátku jejich masovýho používání za 1.sv.v., bylo mi od začátku jasný, že tentokrát do DOXu budu muset zajít.

Králova řeč v Divadle pod Palmovkou

25. března 2014 v 13:45 | piuPIU
Přesněji řečeno, hrál to soubor Divadla pod Palmovkou, ale kvůli vytopený technice v jejich divadle museli hostovat v Divadle v Dlouhé. V hlavní roli krále Jiřího VI. hrál Martin Stránský, ostatní herce jsem bohužel podle jména neznala.

Pan Kaplan má třídu rád v Divadle ABC

16. září 2013 v 14:10 | piuPIU
Po několika měsících abstinence přesrušenejch akorát nenadálou návštěvou Snu noci Svatojánské na Letních Shakespearovských Slavnostech jsme se s přítelem opět vydali do ABC ve Vodičkově ulici, konktrétně na jednu z místních dlouhodobně vyprodanejch her - Pan Kaplan má třídu rád.

Perplex v divadle Rokoko

17. června 2013 v 18:47 | piuPIU
Tak jsem se zase po dlouhý době vydala do divadla. Naposledy to bylo ještě někdy před létem, když jsme si s maminkou udělaly radost Cyranem de Begerac v podání Martina Stránskýho. Kdo ho zná jen z Ordinace a jako dabéra Hugha Laurieho, měl by se hluboce stydět... No, nicméně to už je víc jak půl roku, nedávno jsem viděla něco úplně, úplně, naprosto jinýho.
 
 

Reklama