HLODNÍK BOHÉMSKÉ KOČKOFILKY
Momentálně čtu: Theova cesta (Catherine Clément), Sofiin svět (Jostein Gaarder), Tvé překrásné já (Chuck Palahniuk), Mise Afghánistán (Tomáš Šebek)
Chystám se číst: Bouřková sezóna (Andrzej Sapkowski), Klub rváčů (Chuck Palahniuk), Kavárnička v Kábulu, Pospěš si a medituj, Spolčení Hlupců, Malazská Kniha padlých

Akce BYT, čili IKEA forever.

12. září 2016 v 16:26 | piuPIU |  Mrtvý myši na rohožce
Omlouvám se všem, co už nějakou dobu čekají, až na kočičím blogu přistane něco zajímavějšího (haha). Bohužel, momentálně žiju v trojúhleníku práce-škola-byt, a na nic jinýho nemám moc kapacitu. Snad po nastěhování, až si budu mít v novým hnízdě kam sednout s notebookem a hrnkem kafe, se zase zvládnu přepnout do reálnýho světa, a psát o něčem dalším. Dřív to ale pravděpodobně nebude...Kdyby už datum 11.9. nebylo zapsaný v dějinách jako jeden obrovskej průser, napsala bych něco v tom smyslu, že včerejšek vešel do historie. Jednak proto, že jsem podruhý za půl roku zvládla milýho dotáhnout do IKEY. Sice ráno (po cestě, a na místě) trochu brblal, občas mě spěšně tahal za ruku do dalších oddělení, nebo mi záměrně utíkal směrem k restauraci, ale zvládnul to s elegancí sobě vlastní. A za druhé proto, že jsme během jednoho dne dokázali vybrat všechen nábytek, vybavení, dokonce i koberce, a pozor - ani jednou jsme se u toho nepohádali, a to stěhování nám pořád přijde jako fajn nápad. Zde malá ukázka našeho umění kompromisu: "Jestli chceš tu malou pohovku, tak klidně, ale musíme mít na Vánoce živej stromeček."


Celej náš byt se nyní točí okolo názvů jako MALM, BILLY, LACK, HENRIKSDAL, TRYSIL, BEKVÄM, BACKABRO, LINMON, ADILS, TIDAFORS, KNAPPER, SKUBB, KLACK, IHÄRDIG a tak všelijak podobně. S kamarádkou, která se se svým přítelem sestěhovávala rok zpátky, jsme se pár dní zpátky bavily o slastech a strastech stěhování. Po pár řádkách o vybírání nábytku jsme shledaly, že se v těch prapodivnejch slovech bez problému vyznáme a přesně víme, o čem která z nás mluví... Ještě párkrát zajedu do IKEY, a budu si moct napsat do CV základy švédštiny. Mimochodem, už teď se ptám, nevíte o někom, kdo by mohl upotřebit asi tak milion imbusovejch klíčků, který se dostávaj ke každýmu kusu nábytku v krabici? Budeme jich mít asi slušnou sbírku.

Pokud se všechno skoulí tak jak má, budeme o víkendu malovat. To bude hlína. Já malovala asi tak třikrát v životě, z toho jednou dost na punk a ve spěchu, když jsem připravovala výstavu. Můj nejmilejší je ale barákový dítě, a malovat podle vlastních slov umí, takže jsme snad zachráněný. Nicméně moje představa o malování bytu pramení z reklamních videí a stockovejch obrázků, kde lidi mají za půl hodiny hotovo, na oblečení ani flek a jsou samej úsměv, jako by to byla ta nejjednodušší věc na světě. Mám takovou předtuchu, že v reálu to bude asi trochu jiný...

No, takže nás ještě čeká moře zábavy.
Držte ťapky.
piuPIU

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fredy Fredy | Web | 12. září 2016 v 17:01 | Reagovat

Jo stěhování, taky jsem to zažila, stěhovala jsem se aspoň 3x a je to pěkná dřina...

2 Dana Dana | Web | 13. září 2016 v 15:25 | Reagovat

Skvěle napsáno.Stěhování, malování, samé lahůdky. Ani jedno nesnáším, takže držím palečky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama