HLODNÍK BOHÉMSKÉ KOČKOFILKY
Momentálně čtu: Theova cesta (Catherine Clément), Sofiin svět (Jostein Gaarder), Tvé překrásné já (Chuck Palahniuk), Mise Afghánistán (Tomáš Šebek)
Chystám se číst: Bouřková sezóna (Andrzej Sapkowski), Klub rváčů (Chuck Palahniuk), Kavárnička v Kábulu, Pospěš si a medituj, Spolčení Hlupců, Malazská Kniha padlých

Kterak se kotěti zachtělo vyletět z hnízda

28. srpna 2016 v 2:36 | piuPIU |  Mrtvý myši na rohožce
Uznávám, z hlediska biologie to úplně správně není, ale jinak je to čistá pravda. Budu se stěhovat. Prvně v životě. S přítelem. Za necelej měsíc. Takže mám minimálně čtyři dobrý důvody proč panikařit už teď, ale naštěstí mám i poměrně dost důvodů proč se těšit...Jako první mě hned zkraje napadá, že budu mít konečně dobrou výmluvu na to, proč brát IKEU útokem každej druhej víkend. Abych vás uvedla do obrazu - pro mě je IKEA něco jako pro jiný lidi Disneyland. Takže při opakovaným ježdění pro minule (třeba i schválně, ale pšt!) zapomenutý kusy vybavení do kuchyně, ještě jedny utěrky, náhradní ramínka, nebo opravdu poslední balení ubrousků se s trochou štěstí dostanu do nefalšovaný nirvány. Nevím jestli se to samý bude dát říct o řidičským doprovodu, na druhou stranu, až mu to opravdu poleze na nervy, vždycky můžu v rámci utužení vztahu jet autobusem.

Skládání nábytku prej taky utužuje vztah. Částečně jsme to zjistili jednou při večerní snaze sestavit nově koupenou postel a lamelový rošty, aby bylo na čem spát, když už jsme tu předešlou prozíravě sklidili. Museli jsme u toho vypotit všech těch patnáct masovejch kuliček, co jsme v mezičase nákupu spořádali, a jeden rošt jsme museli skládat dvakrát, protože na poprvé jsme si nevšimli, že jsou lamely barevně odlišný (ono se to v půl jedenáctý večer v chabým světle pár zářivek fakt blbě pozná), ale svalit se pak na vlastnoručně složenej kus nábytku a vidět, že to ani nevrže, ani nehoupe, ale pevně stojí, je super pocit. Teď nás to sice taky nečeká v nějakým extra velkým rozsahu, ale už teď si jsem jistá, že v tom zase bude nějaká past.

Těším se na to, že budu mít konečně "svou" kuchyň, která mi bude říkat pane, a kde se budu moct svobodně rozhodnout, v jakým šuplíku budou příbory, kde hrnky na kafe. Všechno si pěkně uspořádám, abych měla všechno po ruce a na dosah. Samozřejmě za předpokladu, že součástí vybavení kuchyně (a podle libosti i kterýkoli jiný části bytu) budou i schůdky BEKVÄM - bez těch my trpajzlíci nedáme ani ránu, zvlášť v místnostech se zákeřně zvýšeným stropem. Vaření se nebojím. Přítel je víc než ochotnej strávník, a já se za poslední roky naučila celkem obstojně předstírat že vím, k čemu slouží většina druhů kuchyňskýho náčiní. Jak se říká, fake it 'til you make it.

Tetelím se blahem při představě, že budu bydlet v bytě s balkonem. Letos už to nestíhám, ale od příští sezóny bych se mohla pokusit rozvinout svoje pěstitelský umění, který je momentálně na úrovni "umoří i kaktus", a mít aspoň pár keříků bylinek. Bazalku, mátu, meduňku... A když se to nepovede, tak stolek, židle, a flaška chardonnay zní jako dobrá alternativa.

Zdrojem obav je spíš ta koupelna spojená se záchodem. Ráda se válím dlouhý hodiny ve vaně, ale je mi předem jasný, že nemůžu milýho nutit mít půl večera nohy křížem. Takže bude na místě kompromis, nechci přece riskovat, že dopadne jako Tycho de Brahe... Taky mě dost zajímá, jak ustojí mou dámskou zásobu mastiček, šampónků, gelíků, balzámků, krémíčků, a dalších sračiček. Sice toho nemám takový tuny, jako spousta jinejch holek, ale určitě to z jeho hlediska bude o jednu až deset krabiček víc, než je vydejchatelný. Ale tady kompromisy nedělám! :D

No, bude to ještě velká komedie. Ale jsme na to dva. Jsme mladý, zamilovaný, nadšený, odhodlaný - a plný iluzí. Co by se mohlo pokazit?

O vývoji událostí budu nadále informovat, držte nám palce!

piuPIU
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Magda T. Magda T. | E-mail | Web | 28. srpna 2016 v 8:41 | Reagovat

Jé, hodně štěstí v novém bytě! :) My s přítelem hledáme nový. Balkón máme jako podmínku, sice také zabiju i kaktus, ale v poslední době je to lepší a už několik měsíců přežívá máta, bazalka, majoránka, stévie a pomalu ale jistě se odhodlává i levandule :). Ikea je ráj.

2 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 28. srpna 2016 v 12:51 | Reagovat

To nadšení pro Ikeu asi nikdy nepochopím...:))

Ať se vám dobře bydlí...;)

3 Necroparanoia Necroparanoia | E-mail | Web | 28. srpna 2016 v 20:51 | Reagovat

Hodně štěstí :) taky se nemůžu dočkat vlastního :)

4 B. B. | E-mail | Web | 30. srpna 2016 v 20:09 | Reagovat

Ke mě se během měsíce stěhuje přítel. Taky to bude komedie, místy možná lehce černá. Budeme bourat sádrokartonovou příčku. A leštit parkety. Malovat. Uf. Velý pořádek a velká změna. A nepořádek. Já sice bydlím sama už od patnácti a stěhovala jsem se bezmála sedmkrát, i tak tohle bude asi největší změna :) Držím palce stejně tak, jak je držím u nám :D

5 piuPIU piuPIU | Web | 1. září 2016 v 18:51 | Reagovat

[1]: tak třeba pár bylinek přežije i mojí "tvrdou výchovu" :)

[2]: díky! snad se nezabijeme :D

[4]: my budeme malovat, skládat nábytek, ale zbourat se nám snad nic nepodaří. Doufám!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama