HLODNÍK BOHÉMSKÉ KOČKOFILKY
Momentálně čtu: Theova cesta (Catherine Clément), Sofiin svět (Jostein Gaarder), Tvé překrásné já (Chuck Palahniuk), Mise Afghánistán (Tomáš Šebek)
Chystám se číst: Bouřková sezóna (Andrzej Sapkowski), Klub rváčů (Chuck Palahniuk), Kavárnička v Kábulu, Pospěš si a medituj, Spolčení Hlupců, Malazská Kniha padlých

Úsvit nerdů

13. července 2016 v 20:08 | piuPIU |  Škráby, škráby, škráby...
Zní to jako název novýho hororu, nebo politický strany (není to nakonec skoro totéž?), ale já tím myslím tentokrát věc veskrze pozitivní. Řeč je o nově spuštěný mobilní appce Pokémon GO.


Pro devadesátkový děti jako jsem já, můj brácha, můj milej, a vlastně většina kamarádů, je to něco jako hodně opožděnej splněnej sen. Chodit po parku, házet pokébally na hlavu čemukoli co potkám, a s trochou štěstí to chytit a mít jako vlastní kapesní obludu? Oujé...

Dlouho si lidi lámali hlavu, jak vytáhnout děcka od počítačů, tabletů, a herních konzolí, a donutit je chodit venku, aby úplně nezblbly. Voilá - nechte je chytat za barákem pokémony, a budete se divit, kolik toho za jeden den naběhaj. Sice u toho stále potřebujete mít chytrej mobil, ale i tak to je pokrok. A nefunguje to jen na děti. Mám v blízkým okolí pár lidí, co se i přes léto od počítače ne a ne odlepit, a teď skoro všichni trénujou na nejlepšího pokémastera v okolí.

Přiznám se bez mučení, že hned jak jsem měla tu možnost, stáhla jsem si tu věc taky. Dokonce jsem kvůli tomu (a kvůli poslechu víc písniček) neváhala investovat do nový paměťový karty. A i když se musím smát tomu, jak jsme dneska s milým asi vypadali, když jsme oba s mobilem na tlapce chodili po sídlišti a občas zahlásili "hele, támhle je krabby!", nebo "za rohem máme pokéstop.", tak mě tahle věc poměrně rychle chytla. Co si budeme povídat, na pohybu venku není nic špatnýho, a s tím, jak ta appka žere baterku, mi stejně to hraní nemůže nikdy vydržet kdovíjak dlouho.

Ale pořád to je přece super, ne? Ta hra má potenciál absolutně nenásilně donutit herní maniaky všech věkovejch kategorií k tomu, aby zvedli zadek a šli ven. A to se dá rozvíjet. Už teď je ve hře zakomponovaná nutnost ujít klidně několik kilometrů, aby se vám něco vylíhlo z nalezenýho vajíčka. Co takhle nastavit nějaký těžko dosažitelný lokace, kde se bude dát chytit nějaká fakt krutopřísná potvora? Vrcholky hor, vyhlídky, nebo třeba ostrůvky kus od pobřeží. Případně nějaký ocenění za to, když takových lokací obejdete víc.

Hodně lidí nadává, že teď lidi budou jako wannabe pokémoní trenéři skákat pravidelně pod auta, narážet do všeho okolo, a pokud by se splnil nějakej z těch nápadů v minulým odstavci, asi by se našel blb, co by spadnul ze skály, nebo se utopil. Ale myslím, že tak strašný to nebude. Kdo není vyloženě blbej, tak od toho mobilu občas koukne i okolo sebe, a bude tušit, kde jsou jeho hranice. A pokud se přece jenom někomu podaří skočit pod kola, bude to čistě přirozená selekce.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Čevi Čevi | Web | 14. července 2016 v 9:06 | Reagovat

Já se tomu snažím za každou cenu vyhnout, nerad bych ten zbytek drahocenného času, co mám, vyplýtval spolu s baterkou a daty na této hře :D . Navíc má člověk i tak dost závislostí, další už nepotřebuji.
Ale aspoň mnoho z těch, co prosedí celý den u počítače, okusí trochu letního vzduchu :D

2 Jindra Jindra | 14. července 2016 v 21:19 | Reagovat

Dospělák se snad uhlídá, ale pro děcka je to opravdu nebezpečný, že v zajetí hry skončí pod autem nebo někde spadnou. Už vidím ty žaloby, hlavně v USA. U nás to už hrál i nějaký politik v parlamentu. A už prý vznikl doplněk do prohlížeče, co blokuje veškeré zprávy o této hře. Pro lidi, co už jim články o Pokémonech lezou ušima.

3 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 14. července 2016 v 22:36 | Reagovat

No, ovládlo to asi celej svět. Já to nemám, protože ve své Nokii nemám Android (Nokia nepodporovala Android) a i když by to přes počítač šlo natáhnout, jsem natolik líná se k tomu dokopat :D
Ale z tohohle pohledu jako ty jsem se na to zatím nepodívala, ale máš pravdu, dostane to lidi ven. Hurá- až na ta auta, ale jak píšeš, přirozená selekce musí být ;)

4 Jindra Jindra | 14. července 2016 v 22:50 | Reagovat

Přirozená selekce vašich dětí? Asi jste sami ještě děti, jinak fakt stupidní názor.

5 piuPIU piuPIU | Web | 15. července 2016 v 14:27 | Reagovat

[1]: Právě pro ty ortodoxní typy hráčů mi to přijde jako super věc. A myslím že pokud si dá člověk pozor a nestane se závislákem, není na tom ani tak nic špatnýho :)

[2]: v USA jsou obžaloby takovej národní sport, takže tam se to dá očekávat tak jako tak. A u dětí vidím potenciální nebezpečí spíš v tom, že budou chodit daleko od domova, což se dá řešit doprovodem rodičů, nebo prostě zákazem. Nadšení to nevyvolá, ale je to bezpečnější než je nechat se toulat.

6 Imaginární přítelkyně Imaginární přítelkyně | Web | 18. srpna 2016 v 22:20 | Reagovat

Chápu, že někteří lidé už tu hru mají znechucenou. Zmínka o ní je všude. Úplně všude. Taky mě to štve, rve mě nervy každý status od mých "přátel" na Facebooku, který je s Pokemony nějak spojený, nebo když jdu s partiou venku a přijde na toto téma řeč...

Mno, není to nic jiného než čistá a nefalšovaná závist :) Obrovská závist. Můj ubohý telefonek má bohužel jen Android 4.2, takže mám útrum. Byla jsem pěkně vzteklá, když jsem zjistila, že si hru mohou nainstalovat jen Androiďáci s 4.4 a víc. A to jsem na onu hru čekala asi rok a nemohla se dočkat.

S článkem naprosto souhlasím. Dneska už stejně nikdo (bohužel ani děti) nedá telefon z ruky, ať s hrou nebo bez ní. A v budoucnosti už to asi nebude lepší. Tak proč nadávat na hru, která podporuje zdravý pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu? Jen je škoda, že co jsem slyšela, nejvíce pokemonů/pokestopů/aj. se vyskytuje ve městech, v centrech. Kdyby byly spíše v lesích, na vesnicích, v přírodě, rozhodně by to bylo zajímavější. Kdo kdy viděl, aby divoký pokemon žil uprostřed nejrušnější městské ulice, kde má sotva kus trávy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama