HLODNÍK BOHÉMSKÉ KOČKOFILKY
Momentálně čtu: Theova cesta (Catherine Clément), Sofiin svět (Jostein Gaarder), Tvé překrásné já (Chuck Palahniuk), Mise Afghánistán (Tomáš Šebek)
Chystám se číst: Bouřková sezóna (Andrzej Sapkowski), Klub rváčů (Chuck Palahniuk), Kavárnička v Kábulu, Pospěš si a medituj, Spolčení Hlupců, Malazská Kniha padlých

Jak se fotí fotograf?

13. května 2016 v 14:52 | piuPIU |  Mrtvý myši na rohožce
Řečeno bez obalu, je to řehole. Jste podrobený kritice daleko většího kalibru, než když fotíte obyčejnýho smrtelníka, co kumštu rozumí jak koza petrželi. A výsledný fotky vždycky budou mít nějakou mouchu, i kdyby vypadaly sebelíp. Není to hnidopišství, je to prostě už odcvičený oko, který je stejně kritický i k fotkám vlastní výroby.


Znám sebe, když mě kdokoli vyfotí. Jestli mi to sluší je až druhotný, ale pokud je fotka nedoostřená, moc světlá, moc tmavá, nebo úplně blbě zabraná, a ještě navíc tam mám dvě brady a zrovna mrkám, tak to je prostě k zlosti. Svoje profilový fotky na facebook jsem si donedávna dělala radši vždycky sama, i když to znamenalo asi třikrát tolik práce (selfie na natažený ruce nevedu, a i kdybych chtěla, s tím půlkilovým foťákem si jich moc neudělám).

Mamku jsem vždycky vytáčela na dovolenejch, když mě chtěla vyfotit a já jí nechala jeden záběr dělat dvacetkrát protože "mám uřízlý nohy", "jí to zabírá oblohu a ze mě je černoušek", "ostří někam za mě". Byla pak skoro nepříčetná, ale já taky, protože ty fotky mi způsobovaly tik v oku. Doteď nesnáším když mi někdo na fotkách řeže nohy pod kolenama, krok dozadu snad nebolí, ne?

Docela mě mrzí, když mi v centru Prahy někdo nacpe do ruky zrcadlovku od Canonu nastavenou na automat se slovy "just press it here at the top, nothing more". Pár let zpátky jsem taky fotila jen na automat, takže dokážu pochopit lidi, který jsou buď líný se učit s manuálem, nebo se tomu jednoduše nechtěj víc věnovat a mít prostě hezký fotky, ale stále mi to přijde jako škoda, když je ta možnost. V situaci jakou jsem popsala se vždycky snažím udělat tu fotku co nejlíp i s automatem (kterej je za běžnejch podmínek na většině strojů opravdu v pohodě), aby měli hezkou vzpomínku.

A pokud se mám jednou za čas opravdu vyfotit sama, jsem ten největší kritik na světě. Nemám jak se říká "problematickou pleť" která by mě nutila sedět hodiny nad editorem při žehlení celýho obličeje, ale mám jiný chuťovky, jako třeba věčně popraskaný koutky a opary na rtech. Jako na potvoru, to se mi v editoru žehlit nedaří, takže pokud chci hezkou fotku, musím čekat než se mi to zahojí. Zároveň velice často a ráda nadávám, že mám zrovna na focení nemožný vlasy, takže to zase posunu. A když už se opravdu k tomu focení dokopu, klidně pak smažu celou kartu. Někdy prostě nemám den, takže se mi můj ksicht nelíbí ani na jedný, a jindy se to zase povede takovým způsobem, až to hraniční se samohanou... O:)

piuPIU
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karol Dee Karol Dee | E-mail | Web | 13. května 2016 v 15:36 | Reagovat

Na turistickém automatu nevidím nic tak špatného, obzvlášť, když chci někoho požádat, ať mě vyfotí...vrazit mu do ruky foťák v manuálu, sotva můžu očekávat hezkou vzpomínku :D

2 piuPIU piuPIU | Web | 15. května 2016 v 17:17 | Reagovat

[1]: dá se to přece nastavit předem a pak už fakt jen poprosit o zmáčknutí spouště ;)

3 Karol Dee Karol Dee | E-mail | Web | 15. května 2016 v 18:45 | Reagovat

[2]: No jo, ale stačí, aby mezitím vylezlo sluníčko a můžeš znova. :P

4 B. B. | E-mail | Web | 6. června 2016 v 12:05 | Reagovat

Nemám ráda lidi se zrcadlovkami. Například patnáctku, co si nechá nadělit Canon za třicet táců k narozeninám, aby si pak fotila selfie na automat ve svitu monitoru.

Ti lidi, kteří se alespoň snaží fotit se svými děly jinak, než na automat, mají u mě v téhle době velké plus.

Taky mám zrcadlovku. Jenomže už 6 let starou, tu nejlevnější, co šla v té době koupit, takže teď fotí už téměř retro snímky v kvalitě brambory. Ale miluju ji a na její špinavý čip nedám dopustit. (Ano, vím, měla bych ho nechat vyčistit, jenomže tato procedura by stála víc, než co by mi za moji Milou dali v zastavárně...)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama