HLODNÍK BOHÉMSKÉ KOČKOFILKY
Momentálně čtu: Theova cesta (Catherine Clément), Sofiin svět (Jostein Gaarder), Tvé překrásné já (Chuck Palahniuk), Mise Afghánistán (Tomáš Šebek)
Chystám se číst: Bouřková sezóna (Andrzej Sapkowski), Klub rváčů (Chuck Palahniuk), Kavárnička v Kábulu, Pospěš si a medituj, Spolčení Hlupců, Malazská Kniha padlých

Co je normální? Těžko říct...

7. června 2012 v 14:24 | piuPIU |  Mňoukání na střeše
Dřív bylo jasně rozlišitelný co je a co není normální. Normální bylo vstávat brzy ráno, pomáhat rodičům, chodit do kostela, učit se ve škole a chodit brzy spát. Dřív, když jste byli něčím nenormální, nikdo se s váma nebavil a nebo... ještě o něco dřív, jste mohli skončit za mřížema nebo na mašli... Dneska už se to rozlišuje o hodně, hodně složitějc...Velkou mírou za to asi může i takzvaný "jiný kraj, jiný mrav". Jen se zamyslete, kdyby český dívčině rodiče zkusili vybrat chlapa, kterýho si má vzít, asi by je přinejmenším poslala do háje. Naopak kdyby si to dovolila třeba v Palestině nebo Indii, poslali by rodiče přinejmenším do háje jí.

A nebo si zkuste bejt nevěrný manželovi v Nigérii. Ten vás bude mít za kurvu i kdyby vás znásilnili... U nás se kvůli tomu sice můžeme pohádat nebo rozejít/rozvést, ale asi málokoho v Český republice by napadlo za nevěru polejt ženskou benzínem a zapálit, nebo jí jinak zohavit. Nebo fajn, možná napadlo, ale snad nikdo (kromě pár magorů) by to neuskutečnil.

Bilívit or not, někde je to normální. Ale to jsou extrémy. Teď vám zkusím napsat pár řečnickejch otázek. Nemusíte na ně nutně hledat jedinou a správnou odpověď, ale zkuste se prosím aspoň zamyslet...

Je normální, že se dvanáctiletá holka fotí před zrcadlem v podprsence, namalovaná jako dvacítka?

Je normální aby i malý děti nosily trička "peace" "anarchy" "make love, not war" "kony 2012" atd. i když nemaj ani šajn, co to vlastně je?

Je normální jíst maso, tudíž neubližovat zvířatům, nebo bejt vegetarián a odlučovat se od toho, k čemu jsme se vyvíjeli miliony let a toho, co je pro nás zdravý?

Je normální, že v některejch státech (včetně ČR) dostanete delší trest za to, že něco ukradnete státu, než za to, že zabijete člověka nebo znásilníte dítě?

Na základní školy v Evropě čím dál častějc přicházej děti, který si neuměj zavázat boty, nebo (!) nezvládaj chodit na záchod. Je normální dávat do škol asistentky, který maj za úkol jim s tím pomáhat?

Je normální, že se lidi čím dál míň berou a radši zůstávaj "na hromádce"?

Je normální aby se brali homosexuálové?

Je normální aby homosexuální páry vychovávali děti? A pokud ano, mají je adoptovat, nebo si s někým dalším pořídit (napůl) vlastní?

Existuje nějaký normální vzor rodiny?

Co je to normální člověk? Jak vypadá? Jak se obléká? Kde pracuje a jaký má plat? Má rodinu? O co se zajímá? Jaké je rasy?

Otázek by se dalo vymyslet moc a moc. Já to už radši utnu, ať se moc nerozvášním. Loučím se, mňau.
piuPIU
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dominica Dominica | Web | 7. června 2012 v 14:38 | Reagovat

Hlubokomyslný článek...

2 metztli metztli | Web | 7. června 2012 v 14:56 | Reagovat

homosexuál je taky člověk, ty bych do toho netahala.
S těma mladičkejma holkama máš pravdu, to je opravdu děsivé.
Jinak... žijeme v podivné době, nenaděláš s tím asi nic. Facku dítěti dát nesmíš, páč tě hned zavřou, že ho týráš... báječná generace nám tu roste, fakt že jo...

3 Chat Noir, Chescat, PiuPiu Chat Noir, Chescat, PiuPiu | 19. června 2012 v 23:40 | Reagovat

[2]: Já neříkám, že homosexuálové nejsou lidi, naopak, já jsem proti tomu, aby byli nějak znevýhodňovaný ve společnosti, a pro to, aby se klidně i brali.
Tu otázku jsem směřovala na lidi, kterej to nějakým způsobem vadí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama